Тема: ще раз про вибір шпалери

Дорогі друзі! Ми з дружиною минулої осені розпочали посадку свого виноградника. Рішення було прийняте спонтано але дружньо і остаточно. 18 кущів вже посадили, для 21 підготовлені ями. Все відбувалось в режимі цейтнота, щоб встигнути по сроках.
І лише тепер прийшло усвідомлення (форуми, книги, сайти) наскільки справа це не проста! Але, як казали наші бабці, очі бояться, а руки роблять...
З нетерпінням і хвилюванням чекаємо весни...
Буду вдячний всім, хто допоможе початківцям-переросткам, особливо радий буду почути "сусідів", з якими можна буде поспілкуватись наживо. Наш виноградник розташований в Миронівському районі (111 км від Києва).
Перше запитання, яке виникло.
Восени я встиг зробити постійні траншеї для укладки лози, а до шпалер, зрозуміло, руки не дійшли. Після занурення в тему схилились до варіанту двохполосної шпалери \ /. А потім, неочікувано для себе, натрапив на нещадну критику цього виду шпалер авторитетного майстра, який обізвав їх "історичним непорозумінням". В його альбомі були фото, котрі відображували його розуміння двохполосних шпалер - це дві вертикальних однополосні шпалери, рознесені від осі кущів на 50-60 см. Уявіть моє здивування! Зразу ж виникло запитання, а для чого тоді всі бачені мною шпалери нахиляли в сторони від осі ряду? Працювати з виноградом на вертикалі ніби як зручніше?..